Kurs European Spirometry Driving Licence
Pamięci profesora Waldemara Tomalaka

Spirometria - wiedza i umiejętności
Część I

Zgodnie z zaleceniami formalnymi kurs ERS część 1 (ESDL part I) jest prowadzona w formie dwudniowego szkolenia i najbliższa edycja odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2019. W trakcie szkolenia odbędą się wykłady obejmujące część teoretyczną – fizjopatologię układu oddechowego, wskazania i przeciwwskazania do wykonania badania, omówienie procedur oraz warsztaty, na których zostaną przedstawione różne rodzaje aparatów, kalibracja i aspekty reżimu epidemiologicznego. Nauka i doskonalenie praktycznego wykonywania badania jest kolejnym elementem planowanego szkolenia.

Szkolenie odbędzie się w Warszawie, w Centrum Kulturalnym Barnabitów w Warszawie, ul. Smoluchowskiego 1. Informujemy o możliwości zakwaterowania w miejscu szkolenia (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +4822 543 20 01 lub  22 543 23 02).

 

Spirometria - wiedza i umiejętności
część II

Zajęcia w części 2 kursu ESDL (ESDL part II) odbywają się głównie w formie warsztatów w małych grupach, na których uczestnicy doskonalą praktyczne, samodzielne umiejętności: przygotowanie aparatury pomiarowej, procedury kalibracji, aspekty reżimu epidemiologicznego oraz wykonywanie badania spirometrycznego. Szkolenie jest zakończone egzaminem praktycznym.
Warunkiem udziału w części 2 jest ukończenie kursu ESDL część 1 Spirometria- wiedza i umiejętności, i zaliczenie testu wiedzy on-line potwierdzone otrzymaniem certyfikatu ERS (European Spirometry Driving Licence Part 1 theory only). Obowiązkowym przygotowaniem do udziału w części drugiej szkolenia jest opracowanie portfolio uczestnika (Spirometry Workbook), którego zasady są omawiane w części I. Aktualnie uczestnicy przygotowują Portfolio tylko on-line, na specjalnej platformie, do której otrzymują za pośrednictwem ERS dane dostępu: login i hasło. Dodatkowe informacje dotyczące przygotowania portfolio on-line znajdują się w zakładce Portfolio.  

Ukończenie części 1 i 2 szkolenia oraz uzyskanie pozytywnego wyniku z testu sprawdzającego i egzaminu praktycznego skutkuje otrzymaniem certyfikatu European Respiratory Society European Spirometry Driving Licence.

Najbliższa edycja części 2 (ESDL part II), dostępna dla uczestników, którzy ukończyli szkolenie ESDL część 1, odbędzie się 7 grudnia 2018. Szkolenie odbędzie się w Warszawie, w Centrum Kulturalnym Barnabitów w Warszawie, ul. Smoluchowskiego 1. Informujemy o możliwości zakwaterowania w miejscu szkolenia (kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. +4822 543 20 01 lub  22 543 23 02).

 

Serdecznie zapraszamy
Dr n. med. Monika Franczuk
Dr n. med. Paweł Kuca

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker